Nejznámějším způsobem je spořit si do stavebního spoření se státním příspěvkem až 2 000 Kč/rok. Toto spoření má několik výhod, ale, jak už to bývá, také nevýhody, které mohou být i velmi zásadní pro výběr tohoto produktu. Minimální doba je šest let, kdy máte své finanční prostředky vázané a lze je předčasně vybrat s finančním sankcí za nedodržení sjednané minimální doby.


"Ruletou" na investičním trhu můžeme nazvat mimo jiné akcie. Kdo vsadí vše na jednu kartu, do jedné společnosti, může zajímavě vydělat, ale také tratit. Je mnoho společností, které mají roční nárůst i kolem 10%. Jsou ale také společnosti, kde je 10% pokles hodnoty společnosti. Tyto změny nemusí být spojovány pouze tím, jak firma hospodaří, jak se jí daří v podnikání. Na tyto výkyvy může mít vliv celosvětová ekonomika, neočekávané situace, které nelze ovlivnit.

Spoření

Spořit, odkládat, by měl každý člověk v produktivním věku. V současné době je mnoho produktů, které kromě odložení financí, přinášejí jejich zhodnocení. Vyznat se v nich není jednoduché. Nejrozšířenějšími produkty jsou stavební spoření a penzijní doplňkové spoření. Vedle toho jsou i další možnosti, jak si pravidelně odkládat část svých financí a navíc k tomu přidat nějaké zhodnocení. Vždy je dobré mít své investiční porfolio diversifikované a rozložené do vícero aktiv, které se doplňují a reagují. Když jedno padá, druhé stoupá. Která varianta je ta pravá pro Vás, to s Vámi probereme.

Drahé kovy jsou od nepaměti pokládány za cenné a hodnotné komodity. v současné inflační době je to nástroj který má hned několik výhod. 

Jistota     Nezávislost     Stabilita

Rezerva   Likvidita     Zhodnocení

Věřím, že bychom našli ještě další pozitiva. Proto je vhodné mít část svých prostředků uloženo v drahých kovech.

Jistě jste již slyšeli o virtuální měně, nebo-li kryptoměnách. Nejznámější měnou je jednoznačně Bitcoin. Tato digitální měna, jak se jí také přezdívá, vznikla v roce 2009 a dnes si za ní můžete koupit prakticky cokoliv. Kurz je však velmi kolísavý. Investor musí vždy počítat s tím, že kromě obrovského nárůstu ceny v krátkém čase, může také díky propadu velmi rychle tratit. U investování do kryptoměn je třeba disciplíny a odolat cenovým výkyvům. Pak lze dosáhnout významných zisků.